fbpx

VINAŘSTVÍ SING WINE Z VELKÝCH BÍLOVIC

Rodinnými silami se staráme o 12 ha vinohradů, které se nachází ve Velkých Bílovicích, největší vinařské obci České republiky. Naše krásná zpívající vína naleznete na úrodných tratích Vinohrádky, Přední hora, Zadní hora, Nová hora a Pod Belegrady.

S podtitulem "PIJME VÍNO S LÁSKOU" pro vás vyrábíme kvalitní vína, které podtrhává moderní nadčasový design a především skutečné hodnoty a oddaná práce celé naší rodiny.

 • Onas 04
 • Onas 05
 • Onas 06
 • Onas 07

Od prvního sklípku až po Vinařství Sing Wine

Počátky vzniku vinařství sahají do 70. let minulého století, kdy se můj otec začal zabývat vinohradnictvím. Úrodu z prvních nasazených vinohradů tehdy zpracovával v malém sklepě za domem. V roce 1978 začal se stavbou sklepa ve sklepní trati Belegrady a postupně mě do výroby vína začal zasvěcovat. A jelikož jsem kouzlu vína podlehl docela, koupil jsem v roce 1987 ve sklepní trati Pod Předníma vinný sklep od rodiny Leblochů. A tady se po mých téměř 20 letech mé dráhy profesionálního kuchaře začala psát novodobá historie vinařství Víno Tomáš Tetur.

Už od dětských let jsem lásku k pěstování a výrobě vína učil i své dva syny Aleše a Michal. Aleš si práci na vinohradu i sklepě zamiloval natolik, že se rozhodl studovat na Střední vinařské škole ve Valticích. Po maturitě v roce 1995 se začal věnovat vinařství naplno a zastupoval pozici technologa a sklepmistra. Produkce vína se zvyšovala a vývoj tehdejšího vinařství se přesměroval do nově postavené haly vybavené již moderní vinařskou technologií na ulici Žižkovská, kde má od roku 2000 zázemí až dodnes.

 

 

Pijme víno s láskou...

Do vinařství se v roce 2010 zapojil i nejstarší syn Michal. Po vystudování vysoké školy v oboru operní zpěv se začal věnovat obchodu a marketingu. Láska celé rodiny k hudbě a hlavně věčné Michalovo zkoušení árií ve sklepě dala vzniknout myšlence a celé koncepci dnešního Vinařství Sing Wine. A tak od roku 2010 se přejmenovalo Víno Tomáš Tetur na Sing Wine s cílem zachovávat a zvyšovat kvalitu vín, ale i přenést do nově vzniklého moderního vinařství a jeho designu prvky, které vyzdvihují a nesou životní příběh rodiny. Od roku 2014 je novou posilou našeho vinařství kontrabasista Marek Osička.

Aktuálně obhospodařujeme 12 ha vinohradů na tratích Vinohrádky, Přední Hora, Zadní Hora, Nová Hora a Pod Belegrady, kde pěstujeme takové odrůdy jako Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Irsai Oliver, Chardonnay, Rulandské šedé, Rulandské modré, Sauvignon, Tramín červený, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Dornfelder, Svatovavřinecké, Frankovku a nově také Pálavu. Vinice jsou ošetřovány nejmodernější technikou a ročně nalahvujeme 80 000 lahví vína. 

Tomáš Tetur
zakladatel a jednatel společnosti

 


DĚLÁME VÍNO, KTERÉ VÁS NALADÍ NA DOBROU NOTU

Naše životní pouto je skryto v hudbě. Věříme, že s láskou děláme víno, po kterém vám bude do zpěvu a naladí vás nejen na dobrou notu. Moderní postup ve výrobě, design založený na jednoduchosti a tradici ale především příběh lidí, jejich každodenní odhodlání a absolutní oddanost práci dělá víno Sing Wine vínem se skutečnými hodnotami.

 • Tomáš Tetur

  Tomáš Tetur

  Tomáš Tetur je vyučený kuchař a vystudoval také hotelovou školu. Po 20 letech v oboru přešel na ovocnářství a vinohradnictví a v roce 1995 začal v menším množství víno lahvovat. Je jednatelem společnosti, ale ve vinařství dělá vše, co je potřeba. Všechnu práci má rád a dělá ji poctivě. K jeho koníčkům patří "nečekaně" vaření a dále cestování, rád lyžuje, leze po horách, jezdí na kole a zpívá v mužáckém sboru Belegraďáci.

  jednatel společnosti
  mobil: +420 775 661 111

 • Saša Teturová

  Saša Teturová

  Saša Teturová vystudovala zemědělskou školu. Je jednatelkou společnosti a ve vinařství má na starost administrativu. V oblibě má malované kroje, cestování s manželem a konzumace jeho kulinařských dovedností.

  jednatelka společnosti
  mobil: +420 775 595 562

 • Aleš Tetur

  Aleš Tetur

  Aleš Tetur vystudoval vinařskou školu ve Valticích a hned po studiu začal pracovat ve vinařství Tomáše Tetura (nyní Sing Wine). Je hlavním technologem a sklepmistrem. Ve velké oblibě má motorky a výrobu zemědělské techniky, na kterou ve svém volném čase nedá dopustit. Zpívá ve sboru.

  technolog, degustátor
  mobil: +420 775 595 560

 • Michal Tetur

  Michal Tetur

  Michal Tetur vystudoval mechanika výpočetních zařízení, konzervatoř a vysokou školu, obor operní zpěv. Po studiu se začal věnovat prodeji a obchodu ve vinařství. Koncertuje sólově po celé ČR. Rád sjíždí zasněžené svahy a cestuje nejen po krásách České republiky ale i za jejími hranicemi.

  obchodní zástupce
  mobil: +420 775 595 561

 • Anna Teturová

  Anna Teturová

  Anna Teturová vystudovala zdravotní školu a nyní studuje vysokou školu v Ostravě. Ve vinařství má na starost prodej. Má ráda tanec a také lyžování.

  prodej, administrativa
  mobil: +420 775 595 563

 • Hana Teturová

  Hana Teturová

  Hana Teturová má ukončené studium na vysoké škole v oboru ekonomii. Ve vinařství pracuje jako hlavní účetní a ekonom. Ráda vaří a poznává cizí země.

  ekonom a účetní
  mobil: +420 775 223 323

 • Tomáš Tetur
 • Saša Teturová
 • Aleš Tetur
 • Michal Tetur
 • Anna Teturová
 • Hana Teturová

O ZPÍVAJÍCÍM VÍNĚ

Na dně sklenky vína se dle dávných přísloví skrývá pravda. V našem vinařství se skrývá pravda v každé láhvi. Pravda o tom, kolik práce, zkušeností a lásky naší rodiny muselo takové víno zažít, aby se ve své krásné podobě dostalo až k vám - podívejte se na videu, jak se Sing Wine dostane až na váš stůl.

Naše vína jsou lehká  a mají ovocný charakter. Snažíme se je vyrábět s nižším procentem alkoholu a různým podílem zbytkového cukru. V daném ročníku vína se ale zejména vždy odráží to, co nám každý rok přinese matka příroda v hroznech i to, jak poctivě o vinice pečujeme.

Řady vín

Víno vyrábíme v pěti základních kategoriích – Line Classic, Line Fresh, Line Exclusive, Line Premium a Line Unique, které jsou tvořeny odrůdami, zrajícími na našich vinohradech, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Irsai Oliver, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Pálava, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Frankovka.

Line Classic: Řada Classic jsou zemská vína, suchá, s maximálním obsahem cukru 5g/l. Vína jsou svěží s příjemným odrůdovým charakterem a vhodná pro každodenní využití jak v gastronomii, tak i pro příjemná a dlouhá posezení s přáteli a rodinou.

Line Fresh: Řada Fresh je tvořena zemskými, jakostními a přívlastkovými víny, která jsou jemně naperlena. Vína z této řady jsou tak ideálním společníkem pro letní dny, grilování, jako přípitek nebo dezertní víno.

Line Exclusive: V nabídce řady Exclusive jsou jakostní a přívlastková vína s různým obsahem zbytkového cukru, vyvážená výraznou ale příjemnou kyselinkou. Obsah alkoholu je vždy přizpůsoben vyzrálosti hroznů a tedy i zbytkovému cukru. Vína se hodí k významným i každodenním příležitostem, jsou mohutnější a uhlazenější než vína řady Classic.

Line Premium: Řada Premium nabízí kolekci jakostních a přívlastkových vín suchých, polosuchých a polosladkých, jejich obsah cukru se pohybuje od 4 do 17g/l a alkoholu do 12 %. Vína této řady se vyznačují svou ovocitostí a intenzivní vůni.

Line Unique: Výjimečná přívlastková vína s osobitým rukopisem našeho sklepmistra Aleše. Aktuálně v nabídce najdete jedinečné Cuvée Sarmat 2015 z odrůd Veltlínské zelené a Tramín červený (70 % VZ a 30 % TČ). Hrozny pocházejí z naší vinice, jenž roste na „brakických“ sedimentech Bílovického souvrství, stratigrafický stupeň SARMAT. 

Vína dle jednotlivých řad si můžete zakoupit v našem e-shopu.

rady vin

Naše ocenění

Přestože naše Vinařství Sing Wine nemá pod touto značkou dlouhou historii, podařilo se nám získat řadu významných lokálních i mezinárodních ocenění. V roce 2010, 2013 a 2014 si naše vína odvezla bronzové i stříbrné medaile z mezinárodní soutěže San Francisco International Wine Competition (Los Angeles, USA). Další hranice přesahující úspěchy pak máme pravidelně z Weinparade Poysdorf i Vinium Juvenale, kde jsme v roce 2015 získali Championa soutěže na víno Irsai Oliver 2014, jakostní, polosuché a nejlepší kolekci vín. Jsme hrdí i na lokální ocenění z Valtických trhů, Festwine nebo TOP 77 vín. Na posledním jmenovaném pak v roce 2012 vyhrál nás Modrý Portugal klaret 2011 jedinečné ocenění TOP DESIGN. Víno muselo pro hodnotící komisi splňovat nejen zajímavý design etikety, ale i naplnit parametry kvalitního vína uvnitř. Nejnověji se náš Irsai Oliver 2016 může pyšnit dalším oceněním Šampióna bílých vín na Valtických trzích 2017. Stříbrnou medaili z Vinum Juvenale 2016 získala Frankovska Rosé. Opravdu nedávno nám do řádku ocenění přibyla další - zlatou, stříbrnou i broznovou medaili získalo Veltlínské zelené, Müller Thurgau a Rulandské šedé na prestižní San Francisco International Wine Competition 2017. Stříbrné medaile pak získaly Sauvignon a Zweigeltrebe Rosé na AWC Vienna 2017. 

Ochutnejte naše oceněná vína!

Technologie vína

K úctě tradici i novým vymoženostem využíváme v našem vinařství moderní i klasické technologie. Vínu věnujeme pozornost od začátku až do konce – přes přípravu a péči o vinohrady, samotný sběr, zpracování hroznů ve sklepě i finální lahvování. Vína dokončují svůj proces směrem k láhvi v nerezu na bázi řízeného kvašení a některá vína tradičně zrají v dubových sudech barrique. Plnění probíhá na automatické lince a etiketovací lince, do lahví typu Bordeao Ex, Europea, Oberband a Rheinwein. Největší důraz klademe na korkové zátky, nově i na skleněné typu VINOLOK a také šroubovací uzávěry.

Práce ve vinařství je těžký ale krásný úvazek v každém ročním období. Odměnou nám pak je to, že naše víno je společníkem na stole nebo třeba i na cestách vás našich nejmilješích zákazníků.

 

SING WINE

OTEVÍRACÍ DOBA

 • Po - Pá: 8:00 – 16:00 h
 • So - Ne: po tel. dohodě

KONTAKTY

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • +420 775 595 561