VINAŘSTVÍ SING WINE Z VELKÝCH BÍLOVIC

Říct o vínu, že vzniklo omylem, bude znít z úst vinaře neprofesionálně a možná nedůvěryhodně. Že ale díky tomu opravdu vzniklo úžasné Cuvée Sing Wine ROSE i nynější název rodinného vinařství Sing Wine je prostě holá pravda a jsem za to rád.

Jak to tedy celé bylo?

 • 01
 • 02

Jsem celým tělem i duší vinař, jsem stejně tak i zpěvák a milovník hudby.

Tak jako jsem celým tělem i duší vinař, jsem stejně tak i zpěvák a milovník hudby. Operní zpěv jsem vystudoval, ale srdce a pokračování rodinné tradice rozhodly o „profesionální" kariéře vinaře. Přesto mě stále zpěv provázel a provází, jelikož i nyní sólově koncertuji po České i Slovenské republice. Když jsem jednou ve sklepě při výrobě vína zkoušel operní árie na své vystoupení v Bratislavě, omylem jsem smíchal dvě odrůdy, které jsem opravdu neměl v plánu spojit, a to Zweigeltrebe a Frankovku.

Přesto se po čase ukázalo, že tohle neočekávané spojení bylo omylem více než dobrým a především odrazovým můstkem k rozhodnutí přejmenovat naše rodinné vinařství Tetur na Sing Wine. A proč jsme moravské vinařství nepojmenovali česky „Zpívající víno"? Odpověď je prostá. Cvičil jsem tehdy píseň v angličtině, a tak jako takovou malou poctu anglické písni a vlastně nositeli tohoto nápadu, jsme název pro naše víno ponechali v anglickém jazyce.

V roce 2010 tak byla započata novodobá historie zpívajícího vinařství Sing Wine, jehož kořeny ale sahají až do začátku minulého století. Pokračovateli rodinné tradice jsou pak už desítky let mí rodiče Tomáš a Sáša Teturovi a nyní také já s bratrem Alešem a našimi rodinami.

V současnosti se rodinnými silami staráme o 10 ha vinohradů, které se nachází ve Velkých Bílovicích, největší vinařské obci České republiky. Naše krásná zpívající vína naleznete na úrodných tratích Vinohrádky, Přední hora, Zadní hora a Nová hora. Vinice jsou ošetřovány nejmodernější technickou a ročně nalahvujeme 80 000 lahví vína. Našim cílem je zachovávat kvalitu vín, kterou podtrhává moderní nadčasový design a především skutečné hodnoty a oddaná práce celé naší rodiny.

Váš zpívající vinař Michal Tetur

A jaká je historie našeho vinařstí pěkně od začátku...

Počátky vzniku vinařství Sing Wine sahají do 70. let minulého století, kdy se Tomáš Tetur starší začal zabývat vinohradnictvím. Úrodu z prvních nasazených vinohradů zpracovával v malém sklepě za domem. V roce 1978 začal se stavbou sklepa ve sklepní trati Belegrady a postupně do výroby vína zasvěcoval i svého syna Tomáše. V roce 1987 zakoupil Tomáš mladší ve sklepní trati Pod Předníma vinný sklep od rodiny Leblochů, kde se začala psát novodobá historie vinařství Víno Tomáš Tetur. Už od dětských let zasvěcoval Tomáš Tetur mladší své dva syny do pěstování a výroby vína. Syn Aleš si práci na vinohradu i sklepě zamiloval natolik, že se rozhodl studovat na Střední vinařské škole ve Valticích. Po maturitě (1995) se začal věnovat vinařství naplno a zastupoval pozici technologa a sklepmistra. Produkce vína se zvyšovala a vývoj tehdejšího vinařství se přesměroval do nově postavené haly vybavené již moderní vinařskou technologií na ulici Žižkovská, kde má od roku 2000 zázemí až dodnes.

Do vinařství se v roce 2010 zapojil i nejstarší syn Michal. Po vystudování vysoké školy v oboru operní zpěv se začal věnovat obchodu a marketingu. Od roku 2014 je nová posila našeho vinařství Marek Osička (kontrabasista). Láska k hudbě celé rodiny pak dala vzniknout myšlence a celé koncepci dnešního vinařství Sing Wine, jak se roku 2010 přejmenovalo Víno Tomáš Tetur na Sing Wine s cílem zachovávat a zvyšovat kvalitu vín, ale i přenést do nově vzniklého moderního vinařství a jeho designu prvky, které vyzdvihují a nesou životní příběh rodiny.

Manželé a majitelé vinařství Tomáš a Sáša Teturovi s celou svou rodinou hospodaří a vlastní ve Velkých Bílovicích 12 ha vinohradů ve viničních tratích Vinohrádky, Přední Hora, Zadní Hora, Nová Hora a Pod Belegrady. V největší vinařské oblasti v ČR pěstují takové odrůdy jako Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Irsai Oliver, Chardonnay, Rulandské šedé, Rulandské modré, Sauvignon, Tramín červený, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Dornfelder, Svatovavřinecké, Frankovku a nově i panenskou odrůdu Pálava.


MY VŠICHNI Z VINAŘSTVÍ SING WINE

Naše životní pouto je skryto v hudbě. Věříme, že s láskou děláme víno, po kterém vám bude do zpěvu a naladí vás nejen na dobrou notu. Moderní postup ve výrobě, design založený na jednoduchosti ale především příběh lidí, jejich každodenním odhodlání a absolutní oddanosti práci dělá víno Sing Wine vínem se skutečnými hodnotami.

Manžele Tomáš a Sáša Teturovi hospodaří ve Velkých Bílovicích již několik desítek let. K rodinné tradici výrobě vína přivedli a lásku k vínu předali i svým dvěma synům.

A kdo všechno tedy vytváří vinné i nevinné skutečné hodnoty vína Sing Wine?

 • Tomáš Tetur

  Tomáš Tetur

  Tomáš Tetur je vyučený kuchař a vystudoval také hotelovou školu. Po 20 letech v oboru přešel na ovocnářství a vinohradnictví a v roce 1995 začal v menším množství víno lahvovat. Je jednatelem společnosti, ale ve vinařství dělá vše, co je potřeba. Všechnu práci má rád a dělá ji poctivě. K jeho koníčkům patří "nečekaně" vaření a dále cestování, rád lyžuje, leze po horách, jezdí na kole a zpívá v mužáckém sboru Belegraďáci.

  jednatel společnosti
  mobil: +420 775 661 111

 • Saša Teturová

  Saša Teturová

  Saša Teturová vystudovala zemědělskou školu. Je jednatelkou společnosti a ve vinařství má na starost administrativu. V oblibě má malované kroje, cestování s manželem a konzumace jeho kulinařských dovedností.

  jednatelka společnosti
  mobil: +420 775 595 562

 • Aleš Tetur

  Aleš Tetur

  Aleš Tetur vystudoval vinařskou školu ve Valticích a hned po studiu začal pracovat ve vinařství Tomáše Tetura (nyní Sing Wine). Je hlavním technologem a sklepmistrem. Ve velké oblibě má motorky a výrobu zemědělské techniky, na kterou ve svém volném čase nedá dopustit. Zpívá ve sboru.

  technolog, degustátor
  mobil: +420 775 595 560

 • Michal Tetur

  Michal Tetur

  Michal Tetur vystudoval mechanika výpočetních zařízení, konzervatoř a vysokou školu, obor operní zpěv. Po studiu se začal věnovat prodeji a obchodu ve vinařství. Koncertuje sólově po celé ČR. Rád sjíždí zasněžené svahy a cestuje nejen po krásách České republiky ale i za jejími hranicemi.

  obchodní zástupce
  mobil: +420 775 595 561

 • Anna Teturová

  Anna Teturová

  Anna Teturová vystudovala zdravotní školu a nyní studuje vysokou školu v Ostravě. Ve vinařství má na starost prodej. Má ráda tanec a také lyžování.

  prodej, administrativa
  mobil: +420 775 595 563

 • Hana Teturová

  Hana Teturová

  Hana Teturová má ukončené studium na vysoké škole v oboru ekonomii. Ve vinařství pracuje jako hlavní účetní a ekonom. Ráda vaří a poznává cizí země.

  ekonom a účetní
  mobil: +420 775 223 323

 • Tomáš Tetur
 • Saša Teturová
 • Aleš Tetur
 • Michal Tetur
 • Anna Teturová
 • Hana Teturová

O VÍNĚ

Na dně sklenky vína se dle dávných přísloví skrývá pravda. V našem vinařství Sing Wine se skrývá pravda v každé láhvi. Pravda o tom, kolik práce, zkušeností a lásky naší rodiny muselo takové víno zažít, aby se ve své krásné podobě dostalo tzv. až na váš stůl - od roku 2010 pak v podobě a s myšlenkou zpívajícího vína Sing Wine. To tak ukončilo a zároveň započalo novou historii rodinného vinařství, v němž se zobrazuje nejen láska k vínu, ale i hudbě.

Vína se snažíme vyrábět s nižším procentem alkoholu a různým podílem zbytkového cukru. Vína jsou tak lehká a mají ovocný charakter. Není to ale vždy stejné. Ve víně se vždy odráží to, co nám každý rok přinese matka příroda v hroznech.

Řady vín

Víno vyrábíme ve čtyřech základních kategoriích – Line Classic, Line Fresh, Line Exclusive a Line Premium, které jsou tvořeny odrůdami, zrajícími na našich vinohradech, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Irsai Oliver, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Frankovka.

Line Classic: Řada Classic jsou zemská vína, suchá, s maximálním obsahem cukru 5g/l. Vína jsou svěží s příjemným odrůdovým charakterem a vhodná pro každodenní využití jak v gastronomii, tak i pro příjemná a dlouhá posezení s přáteli a rodinou.

Line Fresh: Řada Fresh je tvořena zemskými, jakostními a přívlastkovými víny, která jsou jemně naperlena. Vína z této řady jsou tak ideálním společníkem pro letní dny, grilování, jako přípitek nebo dezertní víno.

Line Exclusive: V nabídce řady Exclusive jsou jakostní a přívlastková vína s různým obsahem zbytkového cukru, vyvážená výraznou ale příjemnou kyselinkou. Obsah alkoholu je vždy přizpůsoben vyzrálosti hroznů a tedy i zbytkovému cukru. Vína se hodí k významným i nevýznamným příležitostem, jsou mohutnější a uhlazenější než vín řady Classic.

Line Premium: Řada Premium nabízí kolekci jakostních a přívlastkových vín suchých, polosuchých a polosladkých, jejich obsah cukru se pohybuje od 4 do 17g/l a alkoholu do 12 %. Tato vína se vyznačují svou ovocitostí a intenzivní vůni.

RR2013vinarstvi

Naše ocenění

Přestože naše vinařství Sing Wine nemá pod touto značkou dlouhou historii, podařilo se nám získat řadu významných lokálních i mezinárodních ocenění. V roce 2010, 2013 a 2014 si naše vína odvezla bronzové i stříbrné medaile z mezinárodní soutěže San Francisco International Wine Competition (Los Angeles, USA). Další hranice přesahující úspěchy pak máme pravidelně z Weinparade Poysdorf i Vinium Juvenale kde jsem v roce 2015 získali Championa soutěže na víno Irsai Oliver 2014, jakostní, polosuché a nejlepší kolekci vín. Jsme moc pyšní i na lokální ocenění z Valtických trhů, Festwine nebo TOP 77 vín. Na posledním jmenovaném pak v roce 2012 vyhrál nás Modrý Portugal klaret 2011 jedinečné ocenění TOP DESIGN. Víno muselo pro hodnotící komisi splňovat nejen zajímavý design etikety, ale i naplnit parametry kvalitního vína uvnitř. Nejnověji získal Irsai Oliver ocenění šampiona
bílých vín na Valtických vinných trzích 2016 a také šampiona v roce 2014 na Vinum Juvenale 2014.

Technologie vína

K úctě tradici i novým vymoženostem využíváme v našem vinařství moderní i klasické technologie. Naše vína tak dokončují svůj proces směrem k láhvi v nerezu na bázi řízeného kvašení, využíváme ale i plastových nebo laminátových nádob a některá naše vína tradičně zrají v dubových sudech barrique. Jednotným rysem pro technologii, kterou při výrobě vína využíváme, je zcela určitě to, že vínu věnujeme pozornost od začátku až do konce, tj. příprava a péče o vinohrady, samotný sběr, zpracování hroznů ve sklepě i finální lahvování. Plnění probíhá na automatické lince a etikovací lince Zamma-Sudy s.r.o. do lahví typu Bordeao Ex, Europea, Oberband a Rheinwein. Největší důraz klademe na korkové zátky a nově i na skleněné typu VINOLOK a také šroubovací uzávěry. Víno pak může putovat k vám našim zákazníkům.

Práce ve vinařství je prostě těžký ale krásný úvazek v každém ročním obdobím.